Gazeta Dywicka 64

Drodzy Czytelnicy!

 

Mamy czas wakacji – czas odpoczynku, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Takie chwile to także dobry moment na podsumowania. A jest co, gdyż w Gminie Dywity ma miejsce wiele interesujących wydarzeń: lokalne festyny, konkursy, różnorodne projekty, liczne osiągnięcia sportowe i naukowe.

Tradycję, kulturę i historię regionu możemy poznać przez gwarę warmińską, Warmidła, czyli warmińskie straszydła ukryte na kartach lokalnych legend oraz opowieść o skarbach z Redykajn znajdujących się w olsztyńskim zamku.

Wytrwała praca, nauka i przede wszystkim wiara we własne siły, samozaparcie i podejmowanie wyzwań przynoszą efekty, czego świetnym przykładem jest Piotr Ciepliński i jego osiągnięcia na skalę ogólnopolską.

Gmina Dywity to także dobre miejsce do literackich inspiracji, o których opowiada, pochodzący z Dywit, Przemysław Borkowski.

Niebawem czekają na nas również dwa ciekawe spotkania z lokalną tradycją – Konkurs „O Garniec Kłobuka” i „Kiermas Warmiński”, na które naszych Czytelników serdecznie zapraszamy.

 

Redakcja

Zobacz więcej

Rodzice Dzieciom „Maski gipsowe”

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
24 / 02 / 2018

Glissando – Kocham śpiewać polskie piosenki!

Już 23 marca (w piątek) odbędzie się w GOK Dywity XV Przegląd Pieśni i Piosenki Dziecięcej „GLISSANDO” wraz z eliminacjami gminnymi do Konkursu Wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”.

czytaj dalej >
23 / 02 / 2018

Rodzice Dzieciom

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
17 / 02 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.