Gazeta Dywicka 64

Drodzy Czytelnicy!

 

Mamy czas wakacji – czas odpoczynku, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Takie chwile to także dobry moment na podsumowania. A jest co, gdyż w Gminie Dywity ma miejsce wiele interesujących wydarzeń: lokalne festyny, konkursy, różnorodne projekty, liczne osiągnięcia sportowe i naukowe.

Tradycję, kulturę i historię regionu możemy poznać przez gwarę warmińską, Warmidła, czyli warmińskie straszydła ukryte na kartach lokalnych legend oraz opowieść o skarbach z Redykajn znajdujących się w olsztyńskim zamku.

Wytrwała praca, nauka i przede wszystkim wiara we własne siły, samozaparcie i podejmowanie wyzwań przynoszą efekty, czego świetnym przykładem jest Piotr Ciepliński i jego osiągnięcia na skalę ogólnopolską.

Gmina Dywity to także dobre miejsce do literackich inspiracji, o których opowiada, pochodzący z Dywit, Przemysław Borkowski.

Niebawem czekają na nas również dwa ciekawe spotkania z lokalną tradycją – Konkurs „O Garniec Kłobuka” i „Kiermas Warmiński”, na które naszych Czytelników serdecznie zapraszamy.

 

Redakcja

Zobacz więcej

RajDywity 02

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Prowincja Bardów: Krzysztof Daukszewicz

W sobotę, 30 czerwca 2018r., na godzinę 19:00 zapraszamy do GOK Dywity na koncert Krzysztofa Daukszewicza – polskiego satyryka, muzyka, felietonisty. Jest to nasz finałowy koncert cyklu „Prowincja Bardów” w sezonie 2017/2018. Wejściówki w cenie 10 złotych dostępne są w Sekretariacie GOK przy ul.Olsztyńskiej 28, w godzinach 8:30-16:00, rezerwacje telefoniczne: 895120123.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

RAJDywity – Rekreacyjna Wycieczka Rowerowa 2

To była wybitnie rowerowa sobota w gminie Dywity! Na starcie drugiej Rekreacyjnej Wycieczki Rowerowej RAJDywity stawiło się niemal 100 osób. Bardzo miłym widokiem była grupa, której znaczną większość stanowili najmłodsi rowerzyści oraz całe rodziny. Trasa wycieczki liczyła 22 km a prowadziła z Dywit przez Różnowo, Dąbrówkę Wielką i Tuławki.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.