Gazeta Dywicka 68

Drodzy Czytelnicy!

Piękna, majowa pogoda zachęca nas wszystkich do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Widać to po pierwszej wycieczce rowerowej w ramach akcji RAJDywity, w której wzięło udział aż 130 osób! W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne eskapady i poznawanie urokliwych miejsc gminy Dywity.
Zachęcamy również Naszych Czytelników do rozwijania swoich zainteresowań i realizacji pasji. Za przykład niech posłużą nam młodzi, ale i trochę starsi, mieszkańcy Gminy, którzy z sukcesami biorą udział w licznych konkursach, turniejach i zawodach sportowych oraz w ramach wolontariatu pomagają innym. Miłośnicy kultury również nie będą zawiedzeni. Spotkania teatralne z „Teatrem przy stoliku”, wernisaże oraz cykliczne koncerty „Prowincja Bardów” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
W wolnych chwilach zachęcamy także do przeczytania naszych stałych rubryk. W nich sylwetkę przedwojennego brąswałdzkiego proboszcza Alojzego Moritza w swoim historycznym cyklu przybliża nam Henryk Mondroch, zaś Łukasz Ruch „po naszamu” opowiada o jedzeniu na Warmii i o związanych z tym perypetiach Huberta, Hildki i Warszazioczki.
Redakcja

Zobacz więcej

RajDywity 02

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Prowincja Bardów: Krzysztof Daukszewicz

W sobotę, 30 czerwca 2018r., na godzinę 19:00 zapraszamy do GOK Dywity na koncert Krzysztofa Daukszewicza – polskiego satyryka, muzyka, felietonisty. Jest to nasz finałowy koncert cyklu „Prowincja Bardów” w sezonie 2017/2018. Wejściówki w cenie 10 złotych dostępne są w Sekretariacie GOK przy ul.Olsztyńskiej 28, w godzinach 8:30-16:00, rezerwacje telefoniczne: 895120123.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

RAJDywity – Rekreacyjna Wycieczka Rowerowa 2

To była wybitnie rowerowa sobota w gminie Dywity! Na starcie drugiej Rekreacyjnej Wycieczki Rowerowej RAJDywity stawiło się niemal 100 osób. Bardzo miłym widokiem była grupa, której znaczną większość stanowili najmłodsi rowerzyści oraz całe rodziny. Trasa wycieczki liczyła 22 km a prowadziła z Dywit przez Różnowo, Dąbrówkę Wielką i Tuławki.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.