I edycja RAJDywity – 130 uczestników!

Pierwsza wycieczka z cyklu RAJDywity udała się na 130%!

Na starcie mieliśmy dokładnie tyle rowerów i tylu uśmiechniętych uczestników zainteresowanych wspólną przejażdżką. Dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie kilkanaście dni wcześniej edukacyjnych spotkań Rowerowej Akademii z uczniami Szkoły Podstawowej w Dywitach, ponieważ sporą grupę stanowili właśnie młodzi rowerzyści, nierzadko wraz z całymi rodzinami.
20-kilometrowa trasa wycieczki poprowadzona z Dywit przez Barkwedę i Brąswałd okazała się optymalna, ponieważ niektóre drogi okazały się odkryciem dla wielu osób, zróżnicowana nawierzchnia dała pewną dawkę wysiłku, a ponad 4 godziny spędzone w rowerowym gronie pozwoliły nawiązać nowe znajomości lub aktywnie spędzić czas z rodziną. Obecny na wycieczce Przewodnik PTTK w trakcie kilku postojów ciekawie opowiadał o historii i przyrodzie charakterystycznych dla gminy Dywity. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy zyskali sporo wiedzy mogącej przynieść piątki i szóstki w szkolnym dzienniku, a starsi poznali miejsca, do których warto samodzielnie wrócić podczas własnych rowerowych wyjazdów. Pod koniec wycieczki na uczestników czekał w Brąswałdzie piknik z bezpłatnym bufetem, konkursami sprawnościowymi (tor przeszkód i sprint) oraz finałowym losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników (akcesoria rowerowe, książki, mapy).

Przypominamy, że uczestnicy imprez rowerowych RAJDywity mogą wziąć udział w konkursie dla najaktywniejszych. Czekają nas jeszcze 3 imprezy, podczas których będzie możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w specjalnej Karcie Uczestnika, a na koniec wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród (zestaw mocnych lamp, plecak rowerowy z bukłakiem, markowy licznik rowerowy). Za udział w dwóch dowolnych imprezach każdy otrzyma okolicznościowy dzwonek rowerowy, a do losowania głównych nagród dostaną się wszyscy, którzy wezmą udział w trzech dowolnych imprezach.

Oto terminy kolejnych imprez z cyklu RAJDywity, które warto wpisać do kalendarza:

16 czerwca > Rekreacyjna wycieczka w stronę miejscowości Gady.
Dystans około 18 km. Pojedziemy drogami leśnymi i spokojnymi szosami. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, wizyta w Centrum Rzemiosł Zapomnianych, bezpłatny bufet, konkursy sprawnościowe, nagrody losowane wśród wszystkich uczestników. Udział bezpłatny. Start o 10:30 pod budynkiem GOK w Dywitach.

8 lipca > Rekreacyjna wycieczka do Fundacji Albatros w Bukwałdzie.
Dystans 20 km. Trasa przez Ługwałd, Brąswład i Barkwedę z finałem z Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich. Zobaczymy tam licznych pacjentów „ptasiego szpitala” (bociany, żurawie, łabędzie, kruki, sowy, wrony, gołębie, myszołowy, bieliki) oraz dowiemy się mnóstwa ciekawych rzeczy na ich temat. W programie: fachowe oprowadzenie po Ośrodku, ognisko, napoje. Jedzenie we własnym zakresie. Udział bezpłatny. Z uwagi na konieczność zapewnienia komfortu leczonych ptaków, na tę wycieczkę obowiązują zapisy. Zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać do 05 lipca 2018 r. na adres: rowerowyolsztyn@o2.pl. Zwrotnie prześlemy miejsce i godzinę startu wycieczki lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.

8-9 września > Rowerowe podchody na terenie gminy Dywity.
Tego jeszcze nie było! Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa pod hasłem „Orientuj się w warmińskich zakątkach!” będzie zorganizowana w oparciu o oznakowane szlaki rowerowe, przy których zostaną ukryte specjalne punkty kontrolne. Przewidziano 2 warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można dowolnego dnia lub pojechać codziennie, aby zwiększyć swoje szanse na ciekawe nagrody. Bramka startowa będzie otwarta w sobotę i niedzielę w od 10:00 do 14:00. Miejsce startu ogłosimy niebawem na stronie: www. gokdywity.eu.

O bogatą fotorelację z tego wyjazdu zadbał @FotoBiker. Na razie zamieszczamy kilka zdjęć, a pełna galeria będzie gotowa w ciągu tygodnia. Mamy nadzieję, że każdy będzie miał pamiątkowe zdjęcie z tego wyjazdu.

Autor artykułu: Mirosław Arczak

Tymczasem zapraszamy do galerii GOK-u

Zobacz więcej

I. Dywickie Wietrzenie Szafy!

W piątek, 28 września 2018r., w godzinach 17:30-19:30, zapraszamy Panie i Dziewczyny na I. Dywickie Wietrzenie Szafy!!! Spotkanie ma charakter towarzyski. Wymieniamy lub odsprzedajemy (za maksymalną kwotę 50zł) ubrania, buty, torebki, ciuszki dziecięce i zabawki.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

„Cisza krajobrazu” wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Od piątku, 21.09.2018r. do końca października, w Sali Widowiskowej GOK, można oglądać wyjątkową wystawę 17 artystów związanych na co dzień z pracownią Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, wśród których są również mieszkańcy Gminy Dywity.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

Książka dla dzieci – rocznik 2015!!!

Uwaga Rodzice dzieci urodzonych w roku 2015!!! Biblioteka Publiczna w Dywitach została beneficjentem ogólnopolskiej akcji „Książka na start!”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 50 dziewczynek i 50 chłopców urodzonych w roku 2015, którzy zajrzą do dywickiej biblioteki, otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,

czytaj dalej >
20 / 09 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.