„Krajobraz z piosenką”

Kofta, Brel, Okudżawa, Młynarski to tylko niektórzy autorzy, których teksty mogliśmy podziwiać na I. Amatorskim Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej, który odbył się w ubiegły piątek w Filii GOK w Gadach.  W koncercie wzięło udział siedmiu wykonawców. Każdy z nich zaprezentował utwory niepowtarzalne i ważne, przefiltrowane przez poziom własnej wrażliwości, estetyki i muzycznych umiejętności.  Marcin Piotrowicz, młody artysta z Kieźlin, zaśpiewał utwory z repertuaru Jacka Wójcickiego, akompaniując sobie na wykonanej samodzielnie kopii  XIX-wiecznej lutni. Urszula Grodzka, chórzystka z „Cantemusa”, wykonała dwa poetyckie utwory z akompaniamentem gitary. Reprezentujące gminę Gietrzwałd muzykujące małżeństwo: Małgorzata i Janusz Sendela, zaprezentowało autorskie piosenki z tekstem. Wojciech Majcherski, mieszkaniec Gadów, wprowadził widownię w klimat bieszczadzkiego, turystycznego grania. Trev Hill wykonał stare żeglarskie pieśni – „The Rio Grande” oraz „Rollin”,`„Down to Old Maui”. Marek Wąsik z Frączek zaczarował widownię swoją interpretacją mistrzów Okudżawy, Brela i Nohavicy. Gościem specjalnym wieczoru był aktor Marian Czarkowski, który poprowadził nas muzyczno-poetyckim kluczem piosenek, których uczył się z wiekiem, począwszy od Tadeusza Chyły do Wojciecha Młynarskiego. Około 90-osobowa widownia przyjęła artystów bardzo gorąco, nagradzając ich wykonania gromkimi brawami i wtórując znanym standardom piosenki poetyckiej i turystycznej. Spontaniczna inicjatywa GOK-u zakończyła się sukcesem. Pojawiły się deklaracje osób zainteresowanych uczestnictwem w przyszłorocznym „Krajobrazie z piosenką”.

Zobacz więcej

Rodzice Dzieciom „Maski gipsowe”

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
24 / 02 / 2018

Glissando – Kocham śpiewać polskie piosenki!

Już 23 marca (w piątek) odbędzie się w GOK Dywity XV Przegląd Pieśni i Piosenki Dziecięcej „GLISSANDO” wraz z eliminacjami gminnymi do Konkursu Wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”.

czytaj dalej >
23 / 02 / 2018

Rodzice Dzieciom

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
17 / 02 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.