„Krajobraz z piosenką”

Kofta, Brel, Okudżawa, Młynarski to tylko niektórzy autorzy, których teksty mogliśmy podziwiać na I. Amatorskim Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej, który odbył się w ubiegły piątek w Filii GOK w Gadach.  W koncercie wzięło udział siedmiu wykonawców. Każdy z nich zaprezentował utwory niepowtarzalne i ważne, przefiltrowane przez poziom własnej wrażliwości, estetyki i muzycznych umiejętności.  Marcin Piotrowicz, młody artysta z Kieźlin, zaśpiewał utwory z repertuaru Jacka Wójcickiego, akompaniując sobie na wykonanej samodzielnie kopii  XIX-wiecznej lutni. Urszula Grodzka, chórzystka z „Cantemusa”, wykonała dwa poetyckie utwory z akompaniamentem gitary. Reprezentujące gminę Gietrzwałd muzykujące małżeństwo: Małgorzata i Janusz Sendela, zaprezentowało autorskie piosenki z tekstem. Wojciech Majcherski, mieszkaniec Gadów, wprowadził widownię w klimat bieszczadzkiego, turystycznego grania. Trev Hill wykonał stare żeglarskie pieśni – „The Rio Grande” oraz „Rollin”,`„Down to Old Maui”. Marek Wąsik z Frączek zaczarował widownię swoją interpretacją mistrzów Okudżawy, Brela i Nohavicy. Gościem specjalnym wieczoru był aktor Marian Czarkowski, który poprowadził nas muzyczno-poetyckim kluczem piosenek, których uczył się z wiekiem, począwszy od Tadeusza Chyły do Wojciecha Młynarskiego. Około 90-osobowa widownia przyjęła artystów bardzo gorąco, nagradzając ich wykonania gromkimi brawami i wtórując znanym standardom piosenki poetyckiej i turystycznej. Spontaniczna inicjatywa GOK-u zakończyła się sukcesem. Pojawiły się deklaracje osób zainteresowanych uczestnictwem w przyszłorocznym „Krajobrazie z piosenką”.

Zobacz więcej

RajDywity 02

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Prowincja Bardów: Krzysztof Daukszewicz

W sobotę, 30 czerwca 2018r., na godzinę 19:00 zapraszamy do GOK Dywity na koncert Krzysztofa Daukszewicza – polskiego satyryka, muzyka, felietonisty. Jest to nasz finałowy koncert cyklu „Prowincja Bardów” w sezonie 2017/2018. Wejściówki w cenie 10 złotych dostępne są w Sekretariacie GOK przy ul.Olsztyńskiej 28, w godzinach 8:30-16:00, rezerwacje telefoniczne: 895120123.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

RAJDywity – Rekreacyjna Wycieczka Rowerowa 2

To była wybitnie rowerowa sobota w gminie Dywity! Na starcie drugiej Rekreacyjnej Wycieczki Rowerowej RAJDywity stawiło się niemal 100 osób. Bardzo miłym widokiem była grupa, której znaczną większość stanowili najmłodsi rowerzyści oraz całe rodziny. Trasa wycieczki liczyła 22 km a prowadziła z Dywit przez Różnowo, Dąbrówkę Wielką i Tuławki.

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.