RAJDywity. Akca 3. „Orientuj się!”

Rowerowe podchody po gminie Dywity były strzałem w dziesiątkę! Pokazała to gra terenowa „Orientuj się! zorganizowana 8-9 września w ramach projektu RAJDywity. W zabawie wzięło udział 115 osób, w tym aż 33 ekipy rodzinne. Dzięki odpowiedniemu poziomowi trudności na trasę mogli wyruszyć rowerzyści w każdym wieku- najmłodsi byli wiezieni w fotelikach i przyczepkach, nieco starsi jechali już samodzielnie na małych rowerach, a resztę stanowiła młodzież, całkiem dorośli oraz aktywni seniorzy. Spora grupa uczestników przybyła do Brąswałdu z innych miejscowości gminy Dywity, ale oprócz nich na trasę wyruszyli rowerzyści z sąsiednich gmin: Olsztyna, Stawigudy, Dobrego Miasta i Barczewa.
Zgodnie z zapowiedzią, podstawowa trasa liczyła około 15 km, a wariant dłuższy około 25 km. Pokonanie pozornie krótkich dystansów zajmowało uczestnikom 3-4 godziny, a to za sprawą kilkunastu punktów kontrolnych skrzętnie ukrytych na trasach. Na znacznych odcinkach do ułożenia trasy wykorzystano istniejące szlaki turystyczne w celu ułatwienia orientacji w terenie. Była to więc dobra okazja do przypomnienia o ich istnieniu oraz szerszej promocji. Punkty kontrolne nawiązywały do przyrody, historii i geografii okolic Brąswałdu, Bukwałdu i Barkwedy. Wszyscy uczestnicy oraz ekipy rodzinne doskonale poradzili sobie z odnalezieniem regulaminowych punktów kontrolnych i prawidłowym zaliczeniem zadań. Zapewne dlatego na mecie dało się zauważyć tyle szerokich uśmiechów i satysfakcji w oczach. Na mecie w Wiejskiej Świetlicy w Brąswładzie czekał bufet, nagrody gwarantowane (można było wybierać wśród drobnego sprzętu rowerowego, odzieży sportowej oraz książek o tematyce rowerowej) oraz losy do finałowego losowania. Wśród uczestników znaleźli się tacy, którzy z powodzeniem pokonali wariant krótszy i dłuższy biorąc udział w zabawie w sobotę i w niedzielę! Zgodnie z regulaminem, wiele rodzin podzieliło całą trasę na odcinki i pokonało je w ciągu dwóch dni. Mieliśmy zatem prawdziwie rowerowy weekend na terenie gminy Dywity.

Finałowe losowanie odbędzie się 11 września 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach.
Wylosowane osoby zostaną powiadomione za pomocą sms-a o sposobie odbioru nagród rzeczowych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę:
– Sołectwo Brąswałd
– gmina Dywity
– Decathlon Polska
– Fundacja Albatros
– salon rowerowy Giant Olsztyn

Dyrektor GOK składa również serdeczne podziękowanie Panu Mirosławowi Arczakowi – pomysłodawcy i koordynatorowi wszystkich 3 edycji RAJDywity oraz:

Stowarzyszeniu Aktywności Twórczej „Młyn”

i Stowarzyszeniu „Rowerowy Olsztyn”.

Zobacz więcej

I. Dywickie Wietrzenie Szafy!

W piątek, 28 września 2018r., w godzinach 17:30-19:30, zapraszamy Panie i Dziewczyny na I. Dywickie Wietrzenie Szafy!!! Spotkanie ma charakter towarzyski. Wymieniamy lub odsprzedajemy (za maksymalną kwotę 50zł) ubrania, buty, torebki, ciuszki dziecięce i zabawki.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

„Cisza krajobrazu” wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Od piątku, 21.09.2018r. do końca października, w Sali Widowiskowej GOK, można oglądać wyjątkową wystawę 17 artystów związanych na co dzień z pracownią Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, wśród których są również mieszkańcy Gminy Dywity.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

Książka dla dzieci – rocznik 2015!!!

Uwaga Rodzice dzieci urodzonych w roku 2015!!! Biblioteka Publiczna w Dywitach została beneficjentem ogólnopolskiej akcji „Książka na start!”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 50 dziewczynek i 50 chłopców urodzonych w roku 2015, którzy zajrzą do dywickiej biblioteki, otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,

czytaj dalej >
20 / 09 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.