RAJDywity – Rekreacyjna Wycieczka Rowerowa 2

To była wybitnie rowerowa sobota w gminie Dywity!
Na starcie drugiej Rekreacyjnej Wycieczki Rowerowej RAJDywity stawiło się niemal
100 osób. Bardzo miłym widokiem była grupa, której znaczną większość stanowili najmłodsi rowerzyści oraz całe rodziny. Trasa wycieczki liczyła 22 km a prowadziła z Dywit przez Różnowo, Dąbrówkę Wielką i Tuławki. Sygnał do startu dała Pani Aneta Fabisiak-Hill, Dyrektor GOK-u w Dywitach. Finałowy piknik został przygotowany przy Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w miejscowości Gady. Tym razem pod kołami rowerów przeważały asfaltowe szosy i dobre drogi gruntowe, więc tempo jazdy i dobre nastroje uczestników nie były przerywane koniecznością pokonania piachów lub innych przeszkód, które niektórym dały się we znaki podczas pierwszej wycieczki.
Podczas kilku postojów, obecna na wycieczce Przewodniczka PTTK Magdalena Malinowska ciekawie opowiadała o specyfice warmińskich wsi i zmianach jakie dokonały się przez stulecia. Szczególnie interesujące były jednak te cechy naszych miejscowości, które przez cały ten czas pozostały niezmienne lub uległy tylko niewielkim zmianom.
Piknik w Gadach oznaczał możliwość skorzystania z bezpłatnego bufetu, wzięcia udziału
w dwóch konkurencjach sprawnościowych (tor przeszkód i sprint) oraz w finałowym losowaniu nagród, w którym każdy uczestnik posiadał jeden los (akcesoria rowerowe, mapy). Kilkanaście osób odebrało już nagrody gwarantowane za udział w 2 wycieczkach,
a pozostałe pobrały Karty Uczestnika, aby wziąć udział w kolejnej imprezie i tam odebrać swoje upominki. Poza tym, do wzięcia na pikniku były materiały promujące trasę Green Velo przekazane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.
Bogatą fotorelację z wycieczki zebrał @FotoBiker.

Oto terminy kolejnych imprez rowerowych:

7 lipca > Specjalna edycja Rekreacyjnej Wycieczki Rowerowej RAJDywity.
Celem będzie siedziba Fundacji Albatros i Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich
w Bukwałdzie. Dystans 22 km. Uwaga! Start w godzinach popołudniowych. Trasa przez Ługwałd, Brąswład i Barkwedę. Zobaczymy tam licznych pacjentów „ptasiego szpitala” (bociany, żurawie, łabędzie, kruki, sowy, wrony, gołębie, myszołowy, bieliki) oraz dowiemy się mnóstwa ciekawych rzeczy na ich temat. W programie: fachowe oprowadzenie
po Ośrodku, bezpłatny bufet. Z uwagi na konieczność zapewnienia komfortu leczonych ptaków, na tę wycieczkę obowiązują zapisy! Zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać do 05 lipca 2018 r. na adres: rowerowyolsztyn@o2.pl. Zwrotnie prześlemy miejsce i godzinę startu wycieczki. Udział bezpłatny. Wycieczka jest zaliczana do konkursu dla aktywnych,
a więc można tu liczyć na kolejną pieczątkę w Karcie Uczestnika oraz odbiór nagród gwarantowanych za 2 potwierdzenia.

8-9 września > Rowerowe podchody na terenie gminy Dywity.
Tego jeszcze nie było! Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa pod hasłem „Orientuj się w warmińskich zakątkach!” będzie zorganizowana w oparciu
o oznakowane szlaki rowerowe, przy których zostaną ukryte specjalne punkty kontrolne. Przewidziano 2 warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można dowolnego dnia lub pojechać codziennie, aby zwiększyć swoje szanse na ciekawe nagrody. Bramka startowa będzie otwarta w sobotę i niedzielę w od 10:00 do 14:00. Miejsce startu ogłosimy niebawem na stronie: gokdywity.pl.

Zapraszamy także do udziału w maratonie Warnija Szlakami Warmii, gdzie przewidziany jest wariant rekreacyjno-rodzinny o długości 29 km. Start 04 sierpnia na stadionie w Dywitach. Szczegóły tej imprezy znajdują się na stronie: superczas.pl/szlakamiwarmii.

Mirosław Arczak

Zobacz więcej

I. Dywickie Wietrzenie Szafy!

W piątek, 28 września 2018r., w godzinach 17:30-19:30, zapraszamy Panie i Dziewczyny na I. Dywickie Wietrzenie Szafy!!! Spotkanie ma charakter towarzyski. Wymieniamy lub odsprzedajemy (za maksymalną kwotę 50zł) ubrania, buty, torebki, ciuszki dziecięce i zabawki.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

„Cisza krajobrazu” wystawa Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Od piątku, 21.09.2018r. do końca października, w Sali Widowiskowej GOK, można oglądać wyjątkową wystawę 17 artystów związanych na co dzień z pracownią Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, wśród których są również mieszkańcy Gminy Dywity.

czytaj dalej >
21 / 09 / 2018

Książka dla dzieci – rocznik 2015!!!

Uwaga Rodzice dzieci urodzonych w roku 2015!!! Biblioteka Publiczna w Dywitach została beneficjentem ogólnopolskiej akcji „Książka na start!”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. 50 dziewczynek i 50 chłopców urodzonych w roku 2015, którzy zajrzą do dywickiej biblioteki, otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,

czytaj dalej >
20 / 09 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.