Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim

Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał Zakładnik, który zbiera świetne recenzje – oczywiście nie brakuje w nim dywickich akcentów. W czwartek (23 listopada) o godzinie 18:00 mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Była to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć Zakładnik był motywem przewodnim. Wątki dywickie – dom przy rzece na drodze z Olsztyna, kościół, dom rodzinny; wątki olsztyńskie – chociażby liceum, do którego uczęszczał pisarz okraszone zostały, jak na kabareciarza przystało, dużą dawką humoru. Przed spotkaniem, które poprowadziła dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, można było nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie, a zaraz po nim otrzymać osobistą dedykację. Fragmenty Zakładnika przeczytała Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowała Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

Zobacz więcej

Wieczór kolęd z Zespołem Wokalnym Cantemus

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach i Sołectwo Dywity zapraszają mieszkańców do wysłuchania koncertu tradycyjnych polskich kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Cantemus.

czytaj dalej >
13 / 12 / 2017

Mikołajkowe Klimaty 2017

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
11 / 12 / 2017

Mikołajkowy Pokaz Talentów 2017

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
04 / 12 / 2017

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.