Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim

Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał Zakładnik, który zbiera świetne recenzje – oczywiście nie brakuje w nim dywickich akcentów. W czwartek (23 listopada) o godzinie 18:00 mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Była to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć Zakładnik był motywem przewodnim. Wątki dywickie – dom przy rzece na drodze z Olsztyna, kościół, dom rodzinny; wątki olsztyńskie – chociażby liceum, do którego uczęszczał pisarz okraszone zostały, jak na kabareciarza przystało, dużą dawką humoru. Przed spotkaniem, które poprowadziła dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, można było nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie, a zaraz po nim otrzymać osobistą dedykację. Fragmenty Zakładnika przeczytała Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowała Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

Zobacz więcej

Wyniki Konkursu na Inicjatywy Lokalne w Obszarze Kultury

W dniu dzisiejszym Komisja Oceniająca w składzie: Przewodnicząca: Monika Jastrzębska-Opitz (sieć Dom Kultury +, Nowy Dwór Gdański); Marcin Kurkus (Sieć Dom Kultury+, Kwidzyn); Monika Hausman-Pniewska (Narodowe Centrum Kultury), Alicja Wąsik (lokalne ngo) dokonały oceny wniosków

czytaj dalej >
25 / 06 / 2018

LATO Z GOK-iem!!!

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą propozycją działań i warsztatów kreatywnych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, na lipiec i sierpień 2018. W tracie wakacji zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na Letnie Warsztaty Artystyczne, których odbędzie się aż 18, w 17 miejscowościach! Jednocześnie informujemy, iż w lipcu i sierpniu GOK przechodzi w letni […]

czytaj dalej >
21 / 06 / 2018

RajDywity 02

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.