Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim

Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał Zakładnik, który zbiera świetne recenzje – oczywiście nie brakuje w nim dywickich akcentów. W czwartek (23 listopada) o godzinie 18:00 mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Była to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć Zakładnik był motywem przewodnim. Wątki dywickie – dom przy rzece na drodze z Olsztyna, kościół, dom rodzinny; wątki olsztyńskie – chociażby liceum, do którego uczęszczał pisarz okraszone zostały, jak na kabareciarza przystało, dużą dawką humoru. Przed spotkaniem, które poprowadziła dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, można było nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie, a zaraz po nim otrzymać osobistą dedykację. Fragmenty Zakładnika przeczytała Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowała Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

Zobacz więcej

Spektakl „Stara Wiosna” z Ireną Telesz-Burczyk i Grzegorzem Gromkiem

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza na spektakl Teatru Nowego w Olsztynie, pt.: „STARA WIOSNA”,

czytaj dalej >
18 / 10 / 2018

II. Dywickie Wietrzenie Szafy już 26 października!

W piątek, 26.10.2018r.,  w godzinach 17:30-19:30, zapraszamy do GOK-u  Dziewczyny i Panie na II. edycję Dywickiego Wietrzenia Szafy.

czytaj dalej >
18 / 10 / 2018

Warsztat: Exploding box – scrapbooking!

EXPLODING BOX – to małe dzieło sztuki lub wyjątkowy, autorski album na zdjęcia i nie tylko. 19 października, na warsztatach w GOK-u możesz to cudo zrobić własnoręcznie i poznać podstawy scrapbookingu:

czytaj dalej >
09 / 10 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.