Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim

Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał Zakładnik, który zbiera świetne recenzje – oczywiście nie brakuje w nim dywickich akcentów. W czwartek (23 listopada) o godzinie 18:00 mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Była to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć Zakładnik był motywem przewodnim. Wątki dywickie – dom przy rzece na drodze z Olsztyna, kościół, dom rodzinny; wątki olsztyńskie – chociażby liceum, do którego uczęszczał pisarz okraszone zostały, jak na kabareciarza przystało, dużą dawką humoru. Przed spotkaniem, które poprowadziła dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, można było nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie, a zaraz po nim otrzymać osobistą dedykację. Fragmenty Zakładnika przeczytała Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowała Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

Zobacz więcej

Gazeta Dywicka 67

Drodzy Czytelnicy! Każda z miejscowości naszej gminy ma swoich mieszkańców, dla których ten niewielki obszar na mapie jest ich małą ojczyzną. Każdy chce tę swoją małą ojczyznę zmieniać, ulepszać, dawać jak najwięcej od siebie, a jest na to kilka sposobów. W najnowszym numerze „Gazety Dywickiej” widzimy całe spektrum wydarzeń realizowanych przez organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, […]

czytaj dalej >
16 / 03 / 2018

Prowincja Bardów: Koncert Grupy TAK

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Prowincja Bardów”. 24 marca 2018r. (sobota), o godzinie 19:00, wystąpi dla nas olsztyńska „Grupa TAK”. Formacja ta, to niecodzienny podmiot artystyczny na polskiej scenie muzycznej.

czytaj dalej >
12 / 03 / 2018

Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła Gady Folk&Art

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła na kolejne warsztaty  kreatywne związane z Wielkanocą w dniu 24 marca 2018r., w godzinach 11:00-15:00, do naszej Filii:Ośrodka Rzemiosł Zapomnianych w Gadach.

czytaj dalej >
09 / 03 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.