Mikołajkowe Klimaty w Gminnym Ośrodku Kultury

9 grudnia w dywickim GOK-u odbyła się dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów – kiermaszu rękodzieła bożonarodzeniowego – była to okazja, by uzupełnić świąteczne prezenty, wziąć udział w warsztatach, ale także by spotkać się w przedświątecznej atmosferze.

Jak zwykle wystawcy nie zawiedli i stawili się na Sali Widowiskowej z całym swoim ekwipunkiem – obrazami, maskotkami,  piernikami, biżuterią, wyrobami ceramicznymi i wieloma innymi. Również dywicka Stodoła zamieniła się w przedświąteczne targowisko – tam odbył się Jarmark Żywności i Produktów Lokalnych. A pomiędzy tymi dwoma miejscami woził wszystkich chętnych Eko Bus Świętego Mikołaja z nim samym rozdającym cukierki.

Jednakże wydarzeni to nie jest jedynie jarmarkiem żywności i wyrobów rękodzielniczych. Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy Dywit mieli okazję wzięcia udział w niezwykłych warsztatach tworzenia „lasu w słoiku” – poprowadziła je Aneta Jabłońska-Wiącek. Każdy chętny mógł samodzielnie stworzyć swój własny ekosystem zamknięty w szkle – to doskonała pamiątka, która może żyć wiecznie bez ingerencji twórcy.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Gmina Dywity. Dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów obfitowała w ciekawe atrakcje, a kolejna będzie z pewnością równie fascynująca!

Zobacz więcej

Wyniki Konkursu na Inicjatywy Lokalne w Obszarze Kultury

W dniu dzisiejszym Komisja Oceniająca w składzie: Przewodnicząca: Monika Jastrzębska-Opitz (sieć Dom Kultury +, Nowy Dwór Gdański); Marcin Kurkus (Sieć Dom Kultury+, Kwidzyn); Monika Hausman-Pniewska (Narodowe Centrum Kultury), Alicja Wąsik (lokalne ngo) dokonały oceny wniosków

czytaj dalej >
25 / 06 / 2018

LATO Z GOK-iem!!!

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą propozycją działań i warsztatów kreatywnych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, na lipiec i sierpień 2018. W tracie wakacji zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny na Letnie Warsztaty Artystyczne, których odbędzie się aż 18, w 17 miejscowościach! Jednocześnie informujemy, iż w lipcu i sierpniu GOK przechodzi w letni […]

czytaj dalej >
21 / 06 / 2018

RajDywity 02

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

czytaj dalej >
18 / 06 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.