Mikołajkowe Klimaty w Gminnym Ośrodku Kultury

9 grudnia w dywickim GOK-u odbyła się dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów – kiermaszu rękodzieła bożonarodzeniowego – była to okazja, by uzupełnić świąteczne prezenty, wziąć udział w warsztatach, ale także by spotkać się w przedświątecznej atmosferze.

Jak zwykle wystawcy nie zawiedli i stawili się na Sali Widowiskowej z całym swoim ekwipunkiem – obrazami, maskotkami,  piernikami, biżuterią, wyrobami ceramicznymi i wieloma innymi. Również dywicka Stodoła zamieniła się w przedświąteczne targowisko – tam odbył się Jarmark Żywności i Produktów Lokalnych. A pomiędzy tymi dwoma miejscami woził wszystkich chętnych Eko Bus Świętego Mikołaja z nim samym rozdającym cukierki.

Jednakże wydarzeni to nie jest jedynie jarmarkiem żywności i wyrobów rękodzielniczych. Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy Dywit mieli okazję wzięcia udział w niezwykłych warsztatach tworzenia „lasu w słoiku” – poprowadziła je Aneta Jabłońska-Wiącek. Każdy chętny mógł samodzielnie stworzyć swój własny ekosystem zamknięty w szkle – to doskonała pamiątka, która może żyć wiecznie bez ingerencji twórcy.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Gmina Dywity. Dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów obfitowała w ciekawe atrakcje, a kolejna będzie z pewnością równie fascynująca!

Zobacz więcej

Gazeta Dywicka 67

Drodzy Czytelnicy! Każda z miejscowości naszej gminy ma swoich mieszkańców, dla których ten niewielki obszar na mapie jest ich małą ojczyzną. Każdy chce tę swoją małą ojczyznę zmieniać, ulepszać, dawać jak najwięcej od siebie, a jest na to kilka sposobów. W najnowszym numerze „Gazety Dywickiej” widzimy całe spektrum wydarzeń realizowanych przez organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, […]

czytaj dalej >
16 / 03 / 2018

Prowincja Bardów: Koncert Grupy TAK

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Prowincja Bardów”. 24 marca 2018r. (sobota), o godzinie 19:00, wystąpi dla nas olsztyńska „Grupa TAK”. Formacja ta, to niecodzienny podmiot artystyczny na polskiej scenie muzycznej.

czytaj dalej >
12 / 03 / 2018

Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła Gady Folk&Art

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła na kolejne warsztaty  kreatywne związane z Wielkanocą w dniu 24 marca 2018r., w godzinach 11:00-15:00, do naszej Filii:Ośrodka Rzemiosł Zapomnianych w Gadach.

czytaj dalej >
09 / 03 / 2018

Zapisz się do newslettera
- informacje na bieżąco

PRZYDATNE LINKI

X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.