Spotkania Odlotowych Szkrabów

Odlotowe Szkraby to zajęcia senso-plastyczne  z elementami muzyki, zabawy i czytania książek. Różnorodna forma zajęć pomaga odkryć dziecięce zainteresowania i talenty.

Staramy się stworzyć przyjazną atmosferę aby dzieci w naturalny sposób odnalazły się w grupie. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 1-3 lat z opiekunem.

Cele:

Poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, kształcenie umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych, rozwijanie sprawności ruchowej, przeżywanie radości i zadowolenia podczas zabaw.

Zajęcia wspierają:

  • uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej, samodzielności,
  • poczucie satysfakcji z kreatywnego działania,
  • elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie,
  • poczucie wiary we własne możliwości, zainteresowanie czytelnictwem.

ŚRODA:

Godz. 10:00 – 11:00  

Instruktor: Joanna Kitkowska

 

„Studio piosenki” zajęcia wokalne.

Środa, godz. 14:00 – 16:00, wiek 7-10 lat

 

Instruktor: Krzysztof Włodarski

 

Zajęcia taneczne dzieci początkujących

Nasza najmłodsza grupa taneczna dedykowana dzieciom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Poprzez zabawę poznają mini choreografie taneczne, rytmiczne melodie, pracują nad koordynacją ruchową oraz poczuciem rytmu. 

Poniedziałek i  środa,  godz. 16:30 – 17:20

 

Grupa taneczna „JUMPIKI” (taniec nowoczesny dla dzieci w wieku 6-9 lat).

Poniedziałek i środa, godz. 17:30 – 18:20

Jumpiki – młodsza grupa reprezentacyjna przygotowująca się do turniejów tanecznych. Tancerki poznają choreografię w charakterze mieszanych stylów tanecznych.

Instruktor: Paulina Fedorowska

Paulina Fedorowska w gronie tanecznym znana jako Lusia tańczy od 15 lat, swoją przygodę jako instruktor rozpoczęła już w wieku 17 lat. Ukończyła kurs Instruktora w Warszawie w 2012 roku. Specjalizuje się w choreografii/Hip Hop oraz stylu High Heels. Najważniejszym priorytetem jest dla niej rozwój swoich tancerzy poprzez systematyczność zajęć oraz udział w różnych warsztatach, pokazach i zawodach. W 2016 roku otrzymała bilet na Maltę w programie You Can Dance – Po prostu tańcz, gdzie skończyła jako półfinalistka warsztatów. Brała udział także w innym programach telewizyjnych tj. Got To Dance czy Mam Talent. Na swoim koncie ma sporo miejsc na podium w zawodach tanecznych jako solistka, w duecie oraz jako członek formacji.
Cały czas szkoli się, aby jak najwięcej wiedzy przekazać swoim podopiecznym. Organizuje obozy taneczne oraz warsztaty. Zawsze uśmiechnięta, wprowadza super atmosferę podczas swoich zajęć.

 

Robotyka

Poniedziałek, godz. 15:00 – 16:00, wiek 7-10 lat

Nauka robotyki wpływa na rozwój umysłowy dziecka. Podczas zajęć będziemy rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, nauczymy się wyszukiwać i rozwiązywać problemy, a także myśleć logicznie. Na warsztatach szczególną uwagę poświęcimy nauce programowania. Na robotyce w GOK będziemy budować, modyfikować, programować, testować a wszystko to w atmosferze zabawy i edukacji.

Instruktor: Jacek Chmielewski

 

FotoGrafika

Wtorek, godz. 15:00-16:00, wiek 8-10 lat

Uczestnik zajęć łączących fotografię z grafiką pozna:

  • wybrane wiadomości z zakresu teorii fotografii, podstaw optyki, budowy aparatu fotograficznego,
  • zasady kompozycji kadru,
  • pozna różne dziedziny fotografii, m.in.: portret, fotografia reklamowa, reportaż, makro.
  •  zagadnienia wspólne dla fotografii i grafiki, takie jak kompozycja, czy dobór kolorów.
  • narzędzia, które umożliwią mu w twórczy i subiektywny sposób połączyć fotografię z grafiką, czego efektem będą samodzielnie zaprojektowanie materiały graficzne, takie jak plakaty, ulotki, kartki okolicznościowe, kolaże zdjęć, albumy.

 Instruktor: Anna Guz

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję