Teatrzyk Słowa SENIORiTA powstał z inicjatywy grupki osób, która własnym sumptem przygotowała i wystawiła przedstawienie „Miłość, która nie zna granic”. Prowodyrem całego przedsięwzięcia była Eugenia Jac. Wszystko przygotowali sami, począwszy od tekstu, poprzez reżyserię, kostiumy i załatwienie miejsca wystawienia. Odbyło się ono w gościnnej sali GOK na zebraniu 15 Koła Emerytów w Dywitach. Był to rok 2016.
Następnie zespół trafił pod skrzydła GOK i jego animatorki Jadwigi Orzołek-Jończyk. Rok później wystawiono składankę tekstów Stefanii Grodzieńskiej i Wisławy Szymborskiej pod tytułem „Tych lat nie odda nikt”. Widzowie oklaskiwali gorąco zabawne, ironiczne teksty Stefanii Grodzieńskiej rysujące PRL-owską rzeczywistość.Kolejną sztuką była adaptacja „Moralności Pani Dulskiej”. W jej realizacji uczestniczyła aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Katarzyna Kropidłowska, która do dziś sprawuje pieczę artystyczną nad zespołem. Niestety, po premierze nastąpiła pandemia i grupa zmuszona została zawiesić swoją działalność. Po dwóch latach wznowiono próby do tejże sztuki i w 2022 roku wystawiono ją ponownie. Tym razem odbyły się też dwa spektakle wyjazdowe – w Olsztynku i Stawigudzie.
Ostatnim zrealizowanym projektem jest adaptacja scenek z Kabaretu Starszych Panów pod nazwą „A w sercu ciągle maj”.
Wszyscy członkowie grupy to osoby po sześćdziesiątym roku życia, ale pasją i zaangażowaniem mogą obdzielić pół świata!

Spotkania w poniedziałki w godz. 09:00 – 13:00

Instruktor: Katarzyna Kropidłowska

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję