Muzyczna kawiarenka

Muzyczna kawiarenka to nowa propozycja Gminnego Ośrodka Kultury i kolejne w ofercie GOK-u spotkanie z muzyką. Kawiarenkę zainicjował koncert z okazji tegorocznego Dnia Kobiet. Przy,jak to się mawia „kawie i ciastku” uczestnicy mogli podziwiać na scenie dwóch wybitnych artystów.

 

Marka Majewskiego nie trzeba było przedstawiać publiczności, bo to znany autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk oraz felietonista. Scenarzysta i reżyser, a także konferansjer programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Warszawiak „z krwi i kości”. Pisze piosenki, wiersze i fraszki zaangażowane z zacięciem satyrycznym. Prezentował swoje piosenki na przeglądzie SMAK (Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów) w Myśliborzu, któremu towarzyszyły warsztaty prowadzone przez wybitnych twórców, m. in. Jonasza Koftę i Agnieszkę Osiecką. Do Myśliborza jeździł jako uczestnik, potem jako były laureat, potem jako juror, wreszcie jako kierownik artystyczny.

Towarzyszący p. Majewskiemu Robert Kuśmierski to muzyk, akordeonista, solista, wirtuoz i sceniczny partner Jaromira Nohavicy. Akordeonem zaraził się od ojca, który również grał na tym instrumencie i już jako młody człowiek wiedział, że to będzie przyjaciel i towarzysz jego życia. Jeździ teraz po całym świecie i cieszy się muzyką. Uważa, że obecne akordeony koncertowe to takie małe, przenośne orkiestry.

Muzyczna kawiarenka była spotkaniem, podczas którego, przez muzykę, panowie opowiadali historie o paniach. Można było zamknąć oczy i popłynąć w najdalsze zakątki swojej wyobraźni. Muzycy dali wyjątkowy koncert dla Pań, ale też na spotkaniu nie zabrakło Panów, bo wiadomo – każdy facet ma coś z kobiety.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję