Wiosna to czas, który nastraja do zmian. Kiełkują w nas pomysły, kumulują się siły witalne wspomagane co dzień zieleńszym krajobrazem. Do wiosennych zmian można podejść z logiką szachisty, tak jak Artur Hrymowicz, uczeń dywickiego gimnazjum, kandydat na Mistrza Krajowego. Można też podejść do wiosennych porządków artystycznie jak uczestniczki VIII Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje”.

W Gminie Dywity dzieci i młodzież akcentują nadejście wiosny akcjami sadzenia drzewek oraz konkursami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dużo działo się w sferze mowy i języków. Przedszkolaki z Dywit obchodziły Dzień Języka Ojczystego, gimnazjaliści z Dywit wyznawali uczucia w języku Szekspira a Konkurs Recytatorski we Frączkach odwiedziła wyjątkowa polska osobistość dziecięcej kultury Ewa Chotomska. A już 4 czerwca, na Stadionie w Dywitach, wielkie wydarzenie w postaci Gminnego Dnia Dziecka. Występy, konkursy, atrakcje oraz występ gwiazdy, Moniki Lewczuk, znanej m.in. z utworu „Libre”, śpiewanego w duecie z Alvaro Soler.

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję