Drodzy Czytelnicy!

 

Mamy czas wakacji – czas odpoczynku, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Takie chwile to także dobry moment na podsumowania. A jest co, gdyż w Gminie Dywity ma miejsce wiele interesujących wydarzeń: lokalne festyny, konkursy, różnorodne projekty, liczne osiągnięcia sportowe i naukowe.

Tradycję, kulturę i historię regionu możemy poznać przez gwarę warmińską, Warmidła, czyli warmińskie straszydła ukryte na kartach lokalnych legend oraz opowieść o skarbach z Redykajn znajdujących się w olsztyńskim zamku.

Wytrwała praca, nauka i przede wszystkim wiara we własne siły, samozaparcie i podejmowanie wyzwań przynoszą efekty, czego świetnym przykładem jest Piotr Ciepliński i jego osiągnięcia na skalę ogólnopolską.

Gmina Dywity to także dobre miejsce do literackich inspiracji, o których opowiada, pochodzący z Dywit, Przemysław Borkowski.

Niebawem czekają na nas również dwa ciekawe spotkania z lokalną tradycją – Konkurs „O Garniec Kłobuka” i „Kiermas Warmiński”, na które naszych Czytelników serdecznie zapraszamy.

 

Redakcja

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję