GRUPA PLASTYCZNA „PALETA”

„Paleta” to grupa ponad 20 Pań, działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach już ponad 15 lat, instruktorem i opiekunem grupy jest Joanna Kitkowska.

Malarki realizują swoje pasje artystyczne, tworząc niepowtarzalny klimat podczas wspólnego malowania w pracowni GOKu.

Owocem tych spotkań są obrazy, rysunki i rękodzieło prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych, konkursach oraz przeglądach. Malarki założyły VI Odział Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze. Zrealizowały wiele projektów artystyczno-edukacyjnych dla dorosłych i dla dzieci, m.in. dofinansowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Kuratorium Oświaty i Narodowe Centrum Kultury.

Jednym z owoców realizowanych projektów, który na trwałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego powiatu, jest Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje”.

Panie z „Palety” angażują się społecznie i charytatywnie, współpracują z innymi grupami, stowarzyszeniami, fundacjami i instytucjami.

 

Prezentacje w  2020 roku.:

  • Wystawa obrazów malarek z Grupy Plastycznej „Paleta” w Olsztynie – w siedzibie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” (luty).
  • Pierwsza wirtualna wystawa Palety zorganizowana na vhatshup i facebook którą zainicjowała i zorganizowała Urszula Czernikiewicz (maj).
  • Prezentacja postaci malarek i ich prac poprzez kolaże na facebook.com/PaletaGOKDywity – przygotowała Urszula Czernikiewicz (czerwiec).
  • Warsztaty plastyczne z osobami niepełnosprawnych ze Wspólnoty Wiara i Światło w Krynicy Morskiej, przygotowała Bożena Sobierajska (czerwiec).
  • „Świat oczami duszy malowany” wystawa obrazów malarek w Sali widowiskowej GOK w Dywitach (czerwiec-lipiec).
  • Proekologiczna wystawa malarstwa wspierająca działania Caritas Olsztyn w tym ważnym temacie, Kościół Św. Franciszka w Olsztynie, zainicjowała Krystyna Kucewicz (wrzesień).

 

Sukcesy artystyczne w 2020 roku :

Barbarz Zysman  – III Nagroda w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bartągu.

Alicja Miazga – Wyróżnienie w 49 Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie (październik).

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję