Pierwsza wycieczka z cyklu RAJDywity udała się na 130%!

Na starcie mieliśmy dokładnie tyle rowerów i tylu uśmiechniętych uczestników zainteresowanych wspólną przejażdżką. Dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie kilkanaście dni wcześniej edukacyjnych spotkań Rowerowej Akademii z uczniami Szkoły Podstawowej w Dywitach, ponieważ sporą grupę stanowili właśnie młodzi rowerzyści, nierzadko wraz z całymi rodzinami.
20-kilometrowa trasa wycieczki poprowadzona z Dywit przez Barkwedę i Brąswałd okazała się optymalna, ponieważ niektóre drogi okazały się odkryciem dla wielu osób, zróżnicowana nawierzchnia dała pewną dawkę wysiłku, a ponad 4 godziny spędzone w rowerowym gronie pozwoliły nawiązać nowe znajomości lub aktywnie spędzić czas z rodziną. Obecny na wycieczce Przewodnik PTTK w trakcie kilku postojów ciekawie opowiadał o historii i przyrodzie charakterystycznych dla gminy Dywity. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy zyskali sporo wiedzy mogącej przynieść piątki i szóstki w szkolnym dzienniku, a starsi poznali miejsca, do których warto samodzielnie wrócić podczas własnych rowerowych wyjazdów. Pod koniec wycieczki na uczestników czekał w Brąswałdzie piknik z bezpłatnym bufetem, konkursami sprawnościowymi (tor przeszkód i sprint) oraz finałowym losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników (akcesoria rowerowe, książki, mapy).

Przypominamy, że uczestnicy imprez rowerowych RAJDywity mogą wziąć udział w konkursie dla najaktywniejszych. Czekają nas jeszcze 3 imprezy, podczas których będzie możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w specjalnej Karcie Uczestnika, a na koniec wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród (zestaw mocnych lamp, plecak rowerowy z bukłakiem, markowy licznik rowerowy). Za udział w dwóch dowolnych imprezach każdy otrzyma okolicznościowy dzwonek rowerowy, a do losowania głównych nagród dostaną się wszyscy, którzy wezmą udział w trzech dowolnych imprezach.

Oto terminy kolejnych imprez z cyklu RAJDywity, które warto wpisać do kalendarza:

16 czerwca > Rekreacyjna wycieczka w stronę miejscowości Gady.
Dystans około 18 km. Pojedziemy drogami leśnymi i spokojnymi szosami. W programie: ciekawostki Przewodnika PTTK, wizyta w Centrum Rzemiosł Zapomnianych, bezpłatny bufet, konkursy sprawnościowe, nagrody losowane wśród wszystkich uczestników. Udział bezpłatny. Start o 10:30 pod budynkiem GOK w Dywitach.

8 lipca > Rekreacyjna wycieczka do Fundacji Albatros w Bukwałdzie.
Dystans 20 km. Trasa przez Ługwałd, Brąswład i Barkwedę z finałem z Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich. Zobaczymy tam licznych pacjentów „ptasiego szpitala” (bociany, żurawie, łabędzie, kruki, sowy, wrony, gołębie, myszołowy, bieliki) oraz dowiemy się mnóstwa ciekawych rzeczy na ich temat. W programie: fachowe oprowadzenie po Ośrodku, ognisko, napoje. Jedzenie we własnym zakresie. Udział bezpłatny. Z uwagi na konieczność zapewnienia komfortu leczonych ptaków, na tę wycieczkę obowiązują zapisy. Zgłoszenia (imię i nazwisko) prosimy przesyłać do 05 lipca 2018 r. na adres: rowerowyolsztyn@o2.pl. Zwrotnie prześlemy miejsce i godzinę startu wycieczki lub informację o wpisaniu na listę rezerwową.

8-9 września > Rowerowe podchody na terenie gminy Dywity.
Tego jeszcze nie było! Zaproś rodzinę i znajomych lub wystartuj samodzielnie. Zabawa pod hasłem „Orientuj się w warmińskich zakątkach!” będzie zorganizowana w oparciu o oznakowane szlaki rowerowe, przy których zostaną ukryte specjalne punkty kontrolne. Przewidziano 2 warianty trudności: rodzinny i zaawansowany. Wystartować można dowolnego dnia lub pojechać codziennie, aby zwiększyć swoje szanse na ciekawe nagrody. Bramka startowa będzie otwarta w sobotę i niedzielę w od 10:00 do 14:00. Miejsce startu ogłosimy niebawem na stronie: www. gokdywity.eu.

O bogatą fotorelację z tego wyjazdu zadbał @FotoBiker. Na razie zamieszczamy kilka zdjęć, a pełna galeria będzie gotowa w ciągu tygodnia. Mamy nadzieję, że każdy będzie miał pamiątkowe zdjęcie z tego wyjazdu.

Autor artykułu: Mirosław Arczak

Tymczasem zapraszamy do galerii GOK-u

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję