Szanowni Państwo,

dziękujemy za twórcze spotkanie 10 listopada 2020 roku, w ramach Inkubatora Kultury przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach.

Chcemy wspólnie z mieszkańcami tworzyć INKUBATOR KULTURY, który ma budować wspólną przestrzeń łączącą ludzi, organizacje, a przede wszystkim pomysły i inicjatywy z zakresu kultury, sztuki, dziedzictwa kulturowego i integracji .

Bardzo doceniam Państwa obecność, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

 

Pragnę podsumować omawiane tematy:

1. Stworzenie Młodzieżowej Rady Kultury.

Chcemy wspólnie z młodzieżą stworzyć Młodzieżową Radę Kultury, która będzie organem doradczym w budowaniu i organizowaniu oferty kulturalnej dla młodzieży i mieszkańców. Liczmy na otwartość młodych ludzi i wspólne tworzenie inicjatyw, projektów i przedsięwzięć znaczących dla gminy. Mamy też propozycję wspólnych bezpłatnych wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+ (jeśli sytuacja epidemiczna w kraju nam pozwoli)

Dzięki Państwa wsparciu chcemy dotrzeć do młodych ludzi. Prosimy o przekazanie tej informacji w Waszych społecznościach. Pierwsze spotkanie Rady już w czwartek 19 listopada 2020r. Dołączyć można w każdej chwili. Wystarczy tylko do nas napisać. Zapraszamy.

 

2. Konsultowaliśmy z uczestnikami spotkania Mobilną Ofertę Gminnego Ośrodka Kultury, z którą chcemy podróżować po całej Gminie. Opracowaliśmy wstępne propozycje i zasady współpracy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zaproponować Państwu współpracę w nowym 2021 roku i wspólnie organizować zajęcia, warsztaty i małe wydarzenia w waszych społecznościach.

 

3. Kontynuujemy współpracę z Fundacją dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste, która przekazała na rzecz naszych świetlic, bibliotek i Ośrodka 12 laptopów w użytkowanie. Zapraszamy Państwa do współpracy i wspólnej pomocy. Jeśli Państwa świetlica, organizacja i społeczność ma braki w komputerach i potrzebujecie ich do pracy lub nauki zdalnej to ta propozycja jest dla Was. Należy potrzebę zgłosić do nas telefonicznie, podpisać umowę użyczenia i odebrać laptopy. Wspólnie możemy pomóc.

 

4.”Jestem z Tobą”  to inicjatywa dzielenia się z innymi radością, nadzieję, dobrym słowem i gestem. Zbliża się Boże Narodzenie, a to nieodmiennie czas miłości oraz nadziei i bez względu na obecne utrudnienia powinniśmy pamiętać o osobach samotnych i chorych.

 

Proponujemy Wam udział w akcji i przekazanie troszkę ciepła i miłych słów w postaci kartki świątecznej lub innego możliwie jak najbardziej spersonalizowanego drobiazgu świątecznego dla podopiecznych DPS w Różnowie oraz osób samotnych, chorych, wykluczonych społecznie z Gminy Dywity, które z powodu panującej sytuacji są odizolowane i samotne.

Wystarczy przyjść do GOK w Dywitach odebrać pakiet materiałów na kartkę. Przygotujcie kartki w domu wedle własnego pomysłu lub załączonego instruktażu. Jeśli chcecie dołączcie od siebie drobiazg w postaci własnoręcznie upieczonych pierników, listu, rysunku, czy ozdobę świąteczną. Podpiszcie się, jeśli chcecie. W ten sposób sprawicie jeszcze większą radość obdarowanej osobie. Zapakowane kartki z innymi elementami pozostawcie w korytarzu GOK w Dywitach.

Akcję rozpoczynamy 18 listopada 2020 roku.

Na prace czekamy do 1 grudnia 2020roku.

Materiały ufundowała Fundacja dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste.

Partnerem akcji jest DPS w Różnowie

 

Do zobaczenia

Angelika Stawisińska i zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję