„KOBIECE IMPRESJE”

XII POWIATOWY PRZEGLĄD SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ KOBIET ROZSTRZYGNIĘTY!

 
 
W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 57 malarek z Powiatu Olsztyńskiego. Zaprezentowane zostały 104 prace wykonane w różnorodnych technikach malarskich.
 
Otwarcie wystawy odbyło się 31 sierpnia w GOK Dywity. Wówczas zostały przyznane nagrody specjalne:
  • Nagroda Publiczności, która została przyznana pani Wioletcie Radziewicz za obraz „Historia jednej Baletki” – olej na płótnie,
  • Nagrodę Fundacji Kapitana Nemo otrzymała Katarzyna Poręba za obraz „Łowcy marzeń” – akryl, szpachelka,
  • Wyróżnienie Fundacji Kapitana Nemo otrzymała Regina Lemiszewska za „Brzozowy lasek”- olej na płótnie, oraz Maria Bentkowska za „Trio” z cyklu „Muszelki” – pastel suchy.
 
8 września w GOK Dywity spotkała się Komisja Konkursowa w składzie: Renata Zimnicka-Prabucka, Joanna Bentkowska-Hlebowicz, Jarosław Puczel, Magdalena Spiczak-Brzezińska.
 
Komisja po długotrwałych obradach wyłoniła Laureatki Konkursu i przyznała następujące nagrody:
  • I NAGRODA – Danuta Michałowicz „Bajkowa Uliczka” – batik,
  • II NAGRODA – Urszula Czernikiewicz „Podziały” – technika własna, akryl,
  • III NAGRODA – Małgorzata Macha „Martwa Natura” – olej na płótnie,
oraz wyróżnienia:
  • Krystyna Kubkowska „Kieźliny” – akryl na płótnie,
  • Justyna Korpacz „Bez tytułu” – olej na płótnie,
  • Anna Matraś „Niebieskie drzwi” – olej na płótnie.
Serdecznie gratulujemy Laureatkom i wszystkim Uczestniczkom Przeglądu.
 
Wręczenie nagród przyznanych przez Komisję Konkursową oraz wystawa obrazów Laureatek odbędzie się 24.09.2021r. w Galerii „Synagoga” w Barczewie.
 
Osoby, które chciałyby zobaczyć pełną wystawę zapraszamy do sali GOK Dywity do dnia 21 września 2021 w godz. 08:00 – 16:00.
 
_____________________________________
 
Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Gmina Dywity
Starostwo Powiatowe w Olsztynie
 
Przegląd wsparło szanowne grono Mecenasów:
Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie
Fundacja Kapitana Nemo
Studio Dentystyczne Urbanowicz z Olsztyna
Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Pojezierze”
Barczewska Synagoga
Grupa Plastyczna „Paleta”

 

 

Galeria obrazów online

Jak co roku zapraszamy wszystkie Panie z Powiatu Olsztyńskiego, których pasją jest malarstwo do udziału w Przeglądzie. Jesteśmy bardzo ciekawi co tworzycie, jakich używacie technik, skąd czerpiecie natchnienie.

 

Mimo, że nie mogłyśmy spotkać się na żywo w zeszłym roku, w przeglądzie wzięło udział 60 osób i zaprezentowano 105 obrazów. Wystawa on-line cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego współorganizator, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, zaproponował rozszerzenie formuły przeglądu i pokazanie nagrodzonych prac w Galerii Synagoga w Barczewie, a może i w innych miejscach promujących kulturę naszego regionu.

 

Drogie malarki, wasza pasja, pomysłowość, talent oraz aktywność jest doceniana i zaraża innych. Nasza siła tkwi w różnorodności, każdy jest wyjątkowy oraz niepowtarzalny i pięknie jest to zobaczyć na tej wystawie Przeglądu „Kobiece Impresje”.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Gmina Dywity i Starostwo Powiatowe w Olsztynie zapraszają do udziału w Przeglądzie.

 

Kartę zgłoszenia i regulamin można pobrać ze strony gokdywity.eu, na Wasze prace czekamy w dniach 02-12.08.2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach, codziennie w godz. 8:00-16:00, inne godziny trzeba ustalać telefonicznie: 895120123.

REGULAMIN XI KOBIECE IMPRESJE 2021

KARTA ZGŁOSZENIA KOBIECE IMPRESJE 2021 nowa

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję