„KOBIECE IMPRESJE”

 

24 września w Barczewskiej Synagodze Laureatki XII Powiatowego Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje” otrzymają nagrody!

 
Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród każdego, kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć nagrodzonych prac lub chciałby osobiście pogratulować Malarkom.
 
Uroczystość uświetni wspaniała młodzieżowa grupa wiolonczelistów Cellofuny.
 
 
Do zobaczenia! 
 
 
W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 57 malarek z Powiatu Olsztyńskiego. Zaprezentowane zostały 104 prace wykonane w różnorodnych technikach malarskich.
Otwarcie wystawy odbyło się 31 sierpnia w GOK Dywity. Wówczas zostały przyznane nagrody specjalne:
  • Nagroda Publiczności, która została przyznana pani Wioletcie Radziewicz za obraz „Historia jednej Baletki” – olej na płótnie,
  • Nagrodę Fundacji Kapitana Nemo otrzymała Katarzyna Poręba za obraz „Łowcy marzeń” – akryl, szpachelka,
  • Wyróżnienie Fundacji Kapitana Nemo otrzymała Regina Lemiszewska za „Brzozowy lasek”- olej na płótnie, oraz Maria Bentkowska za „Trio” z cyklu „Muszelki” – pastel suchy.
8 września w GOK Dywity spotkała się Komisja Konkursowa w składzie: Renata Zimnicka-Prabucka, Joanna Bentkowska-Hlebowicz, Jarosław Puczel, Magdalena Spiczak-Brzezińska.
Komisja po długotrwałych obradach wyłoniła Laureatki Konkursu i przyznała następujące nagrody:
  • I NAGRODA – Danuta Michałowicz „Bajkowa Uliczka” – batik,
  • II NAGRODA – Urszula Czernikiewicz „Podziały” – technika własna, akryl,
  • III NAGRODA – Małgorzata Macha „Martwa Natura” – olej na płótnie,
oraz wyróżnienia:
  • Krystyna Kubkowska „Kieźliny” – akryl na płótnie,
  • Justyna Korpacz „Bez tytułu” – olej na płótnie,
  • Anna Matraś „Niebieskie drzwi” – olej na płótnie.
Serdecznie gratulujemy Laureatkom i wszystkim Uczestniczkom Przeglądu.
Wręczenie nagród przyznanych przez Komisję Konkursową oraz wystawa obrazów Laureatek odbędzie się 24.09.2021r. w Galerii „Synagoga” w Barczewie.
Osoby, które chciałyby zobaczyć pełną wystawę zapraszamy do sali GOK Dywity do dnia 21 września 2021 w godz. 08:00 – 16:00.
_____________________________________
Organizatorzy:
Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
Gmina Dywity
Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Przegląd wsparło szanowne grono Mecenasów:
Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie
Fundacja Kapitana Nemo
Studio Dentystyczne Urbanowicz z Olsztyna
Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Pojezierze”
Barczewska Synagoga
Grupa Plastyczna „Paleta”

 

 

Galeria obrazów online

Jak co roku zapraszamy wszystkie Panie z Powiatu Olsztyńskiego, których pasją jest malarstwo do udziału w Przeglądzie. Jesteśmy bardzo ciekawi co tworzycie, jakich używacie technik, skąd czerpiecie natchnienie.

 

Mimo, że nie mogłyśmy spotkać się na żywo w zeszłym roku, w przeglądzie wzięło udział 60 osób i zaprezentowano 105 obrazów. Wystawa on-line cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego współorganizator, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, zaproponował rozszerzenie formuły przeglądu i pokazanie nagrodzonych prac w Galerii Synagoga w Barczewie, a może i w innych miejscach promujących kulturę naszego regionu.

 

Drogie malarki, wasza pasja, pomysłowość, talent oraz aktywność jest doceniana i zaraża innych. Nasza siła tkwi w różnorodności, każdy jest wyjątkowy oraz niepowtarzalny i pięknie jest to zobaczyć na tej wystawie Przeglądu „Kobiece Impresje”.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Gmina Dywity i Starostwo Powiatowe w Olsztynie zapraszają do udziału w Przeglądzie.

 

Kartę zgłoszenia i regulamin można pobrać ze strony gokdywity.eu, na Wasze prace czekamy w dniach 02-12.08.2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach, codziennie w godz. 8:00-16:00, inne godziny trzeba ustalać telefonicznie: 895120123.

REGULAMIN XI KOBIECE IMPRESJE 2021

KARTA ZGŁOSZENIA KOBIECE IMPRESJE 2021 nowa

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję