Wiosna w tym roku przyszła wcześniej. Już 1 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach zainaugurowano jej nadejście koncertem pt. „Dobry Pocellątek Wiosny”.

Przepełnienie sali widowiskowej świadczyło, że wiele osób miało już dość zimy i wraz z zespołem „Cellofuny” chciało muzycznie przywołać wiosnę. Odbiorcy mogli usłyszeć utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej w wykonaniu młodych i zdolnych uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie.

Zespół „Cellofuny” za cel stawia sobie szeroko rozumianą popularyzację pięknego instrumentu, jakim jest wiolonczela (eng. Cello), ale przede wszystkim to świetna zabawa i integracja poprzez doskonalenie u dzieci i młodzieży umiejętności wspólnego muzykowania. Każdy ich występ stanowi ucztę dla ucha.

Zespół przygotował do koncertu Paweł Panasiuk, wybitny wiolonczelista, współpracujący z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, a od 2010 roku wiolonczelista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną, w tym w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dywitach. On właśnie uświetnił wiosenny koncert swoimi wprowadzeniami.

Dla tych, którzy byli na koncercie, to była wyjątkowa muzyczna podróż. Ci, którzy nie byli, niech się nie smucą, mogą nadrobić zaległości jesienią na kolejnym koncercie wyjątkowej grupy wiolonczelowej „Cellofuny”. Do zobaczenia!

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję