„X Jubileuszowy Konkurs na najlepszy produkt żywnościowy Gminy Dywity „O Garniec Kłobuka” za nami! Na boisku w Tuławkach, w ubiegłą sobotę odbyło się jedyne w swoim rodzaju święto wspólnego biesiadowania za suto zastawionymi stołami 10 sołectw. Ze sceny, porywały zgromadzone przed nią tłumy, prezentacje artystyczne: spektakle, skecze, tańce, piosenki – przygotowane przez grupy z Tuławek, Redykajn, Słup, Spręcowa, Dywit, Frączek, Ługwałdu, Różnowa, Kieźlin i Gadów. Zabawa była przednia. Pomiędzy prezentacjami sołectw przygrywały Stare Drobne Małże.Nagrody indywidualne w konkursie kulinarnym w poszczególnych kategoriach zdobyli: Krzysztof Kulas ze Spręcowa za Piwo Kozicowe w kategorii napoje, Alicja Antosiak z Gadów za „Myślał indyk o niedzieli…” w kategorii potrawy, za drożdzówkę Małgorzata Czarnecka z Kieźlin w kategorii wypieki oraz Anna Gwarek z Kieźlin za powidła śliwkowo-piernikowe w kategorii przetwory. Indywidualnych wystawców oceniło Jury w składzie: Krystyna Dziodko, Jadwiga kowalewska oraz Daniel Podrzycki.
W konkursie na stoisko sołeckie III miejsce zajęło Spręcowo, II Frączki a I – Dywity! Zgodnie z kłobukowym obyczajem w przyszłym roku spotykamy się w Dywitach – wiosce zwycięzców!

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję