Aż 18 twórców odwiedziło Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach w ramach XI Kiermaszu Rękodzieła „Mikołajkowe Klimaty”.  Kramiki prezentowały się wręcz bajkowo, można było znaleźć  na nich m.in. ręcznie szyte przepiękne anioły i dekoracyjne lniane lalki Ewy Stanisławczyk, unikalne pacynki autorstwa Joanny Kirzenkowskiej, pastelowe wyroby szydełkowe Elżbiety Rokosz – mieszkanki Ługwałdu. Tradycyjnie wielu gości ustawiło się w kolejce do piernikowo-miodowego stoiska Sylwii Włodarczyk ze Słup, gdzie szczególne miejsce zajmował ogromny domek z piernika.  Można było zaopatrzyć się w przepiękne, ręcznie wykonane z niezmierną starannością  stroiki i wianuszki, które zaprezentowały  Edyta Maślanka oraz Wioletta Nowak. Dla miłośników tradycji swoje słomiane gwiazdki i warmińskie myszy zaprezentowała Krystyna Tarnacka, która w „Mikołajkowych Klimatach” uczestniczy co roku. Tradycyjnymi bywalcami są również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach z autorską ceramiką, po którą specjalnie przybywają miłośnicy tej dziedziny sztuki. Obecni byli z nami również podopieczni  różnowskiego „Domu nad doliną”. W trakcie kiermaszu odbyły się  warsztaty dla najmłodszych, które poprowadziły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Dywitach: Celina Kosin i Marta Ostrowska; miał miejsce także wzbudzający wypieki na małych twarzach – warsztat lalkarski poprowadzony przez aktorkę Olsztyńskiego Teatru Lalek Annę Banasiak.

W godzinach od 9:00 do 13:00 działało również Targowisko Wiejskie „Mój Rynek” w dywickiej stodole, które oferowało coś dla ciała, czyli tradycyjne i smaczne wyroby spożywcze. Oba kiermaszowe punkty łączył Eko-Bus Świętego Mikołaja, którym tłumnie podróżowali goście Kiermaszu. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Gmina Dywity. Patronat nad wydarzeniem objęła „Gazeta Olsztyńska” i „orientacja.pl”.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję