Muzyka romska zawitała do Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, by rozgrzać publiczność w listopadowy wieczór!

24 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się niezwykłe spotkanie z kulturą romską – Muzyczne Andrzejki z zespołem Hitano! Artyści piszą o sobie tak:

Zespół HITANO powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem jest Adam Lulek Fedorowicz – prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej HITANO. Zespół zachowuje oryginalne brzmienie swoich utworów. HITANO ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romskiej w Ciechocinku. Był jednym z zespołów, który pod patronem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego brał udział w koncertach na rzecz mniejszości narodowych pt. „Mniejszości Narodowe i Etniczne a media elektroniczne”.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję