Z przyjemnością informujemy, że w Starostwie Powiatowym w Olsztynie

zawisła wystawa malarstwa Grupy Plastycznej Paleta pt. „Podmuch Wyobraźni”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20.05.2022, a prace można oglądać do dnia 20.06.2022.

 

„Podmuch Wyobraźni” to prezentacja prac 20 malarek z Grupy Plastycznej „Paleta”. Wystawa zawiera obrazy różnorodne; ukazują one tematy i zagadnienia, które inspirują malarki do tworzenia. Podczas tej wystawy chcemy podkreślić rolę wyobraźni w procesie twórczym. Dzięki niej tworzenie może być zabawą i relaksem a obrazy ważnym nośnikiem w komunikacji ze światem zewnętrznym i wewnętrznym artysty.
 
Według PIOTRA SCHOLLENBERGERA „Wyobraźnia jest niezbędna dla sztuki, ale również dla życia. Czasem bywa kojarzona z rozbuchanymi wizjami artystycznymi, które obdarzają nas ponadrealnymi przedstawieniami. Wtedy rzeczywiste staje się to, co w naszym codziennym świecie jest jedynie możliwe. Czasem sięga pod podszewkę rzeczywistości, konfrontując nas z tym, co niemożliwe. Wtedy jesteśmy wstrząśnięci czymś „niewyobrażalnym”. Wyobraźnia i wyobrażeniowość to sfera przejścia, obszar pośredni między światem i świadomością, zasiedlony widmami zrodzonymi tak z życia, jak ze snów.
 
 
Grupa Plastyczna „Paleta” działa już 18 lat. Obecnie zrzesza ok. 30 osób, ma też grono sympatyków i przyjaciół, którzy wspierają malarki w ich rozwoju i działaniach na rzecz rozwoju twórczości amatorskiej w naszym regionie. Grupa utworzyła VI Odział SSK „Pojezierze”, aby realizować projekty artystyczne i edukacyjne. Efektem jednego z projektów jest Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje”, który już na stałe wpisał się w kalendarz artystyczny powiatu olsztyńskiego.
Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję