Orkiestra Warmińska

koncert i potańcówka

9 lutego 2024   |   godz. 18:00

Sala GOK Dywity

Wstęp wolny

 

Orkiestra Warmińska powstała wiosną 2023. Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy zamiłowanie do muzyki tradycyjnej. Członkowie zespołu – każdy na własną rękę – zajmowali się wcześniej poszukiwaniem i praktyką dawnych, archaicznych form muzyki w różnych zakątkach Polski i Europy. Teraz jesteśmy sąsiadami; mieszkamy w jednej gminie w kilku podolsztyńskich wsiach i postanowiliśmy wspólnie przyjrzeć się temu, co grali i śpiewali ludzie żyjący tu przed nami.

 

Zagramy do posłuchu i do tańca pieśni z terenów Warmii, pochodzące z Archiwum Warmii i Mazur – zbioru pieśni, opowiadań, gawęd i legend zebranych i zarejestrowanych w latach 1956 – 74 przez Marynę Okęcką-Bromkową dla Rozgłośni Polskiego Radia w Olsztynie. Archiwum stanowi obecnie część zbiorów Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Monika Paśnik-Petryczenko – śpiew, baraban, bęben obręczowy

Maciej Żurek – skrzypce

Jacek Muża – tuba, saksofon sopranowy, kaval

Johann Wolfgang Niklaus – oud, koboz

Serhij Petryczenko – kontrabas, basy

 

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję