ZE WZGLĘDU NA NIEKORZYSTNE WARUNKI ATMOSFERYCZNE  RECITAL ODBĘDZIE SIĘ W SALI GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W DYWITACH.

 

 

Recital Ewy Dałkowskiej to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in. A. Osieckiej, M. Hemara,  Z. Herberta, S. Balińskiego czy J. Tuwima.

Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa.
W programie recitalu, znajdą się również piosenki „zaangażowane”, które artystka prezentowała w słynnym Teatrze Domowym, będącym w stanie wojennym jedną z najważniejszych scen kultury niezależnej od ówczesnych władz. Muzykę do wykonywanych utworów, napisali znakomici polscy kompozytorzy m.in. S. Krajewski , J. Derfel, S. Staszewski, S. Radwan. Publiczność będzie miała okazję posłuchać m.in. „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną”, „Na pierwszy znak”, ” Kiedy mnie już nie będzie” „Sylwester w Budapeszcie”, „Stara piosenka”, „Nadzieja”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję