Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał Zakładnik, który zbiera świetne recenzje – oczywiście nie brakuje w nim dywickich akcentów. W czwartek (23 listopada) o godzinie 18:00 mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Była to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć Zakładnik był motywem przewodnim. Wątki dywickie – dom przy rzece na drodze z Olsztyna, kościół, dom rodzinny; wątki olsztyńskie – chociażby liceum, do którego uczęszczał pisarz okraszone zostały, jak na kabareciarza przystało, dużą dawką humoru. Przed spotkaniem, które poprowadziła dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, można było nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie, a zaraz po nim otrzymać osobistą dedykację. Fragmenty Zakładnika przeczytała Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowała Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję