Fundacja Kapitana Nemo, GOK Dywity i grono wspaniałych osób, artystów, muzyków i fotografów łączą siły, swoje zaangażowanie i talenty, aby wspólnie wyjść naprzeciw przemocy.

W dniach 8-9 grudnia w GOK Dywity:

  • spotkamy się z młodzieżą, by porozmawiać o emocjach,
  • Wiktoria Przęczek przy akompaniamencie Krzysztofa Włodarskiego i Mateusza Sławińskiego zaśpiewa wybrane przez siebie piosenki,
  • Karolina Szatkowska wraz z Marysią Feduniewicz i Filipem Krzysztoporskim zabiorą nas w muzyczną podróż do poznania siebie w koncercie „Nurt”,
  • Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz zabiorą nas w kolejną wielobarwną i wszechstronną muzyczną podróż, 
  • zaprezentujemy wystawę zdjęć pod tytułem” Emocje w cyklu przemocy”. Autorami są Fotografia na strychu – Łukasz Czerniewski, Fotografia Żejmo, Anna Panas i Anna Guz.Serdecznie zapraszamy Was do przeżycia wspólnie z nami tych wyjątkowych i niezwykle ważnych wydarzeń, które realizujemy z kilku powodów.

 

Chcemy budować świadomość społeczną na temat złożonego zjawiska, jakim jest przemoc i zburzyć mur powierzchowności na ten temat.
Pragniemy podkreślać, że przemoc, to nie tylko bicie, ale też nadmierna kontrola, zaniedbanie, oczernianie, naruszanie godności osobistej, naruszenie intymności czy własności.
Za przemocą kryje się wiele emocji i przemoc wiele emocji generuje. Naszą intencją jest, aby osoby doświadczające przemocy odważyły się sięgnąć po pomoc i by wiedziały, że szukanie i przyjmowanie pomocy nie jest oznaką słabości, a jest przejawem odwagi. Osoby wydostające się z cyklu przemocy przestają być ofiarami, stają się wojownikami!
Chcemy głośno mówić o tym, że bycie zarówno ofiarą jaki i sprawcą przemocy nie musi trwać.

 

W dniach 25 listopada – 10 grudnia obchodzone są międzynarodowe dni przeciwko przemocy ze względu na płeć. 25 listopada – dzień białej wstążki, 10 grudnia – międzynarodowy dzień praw człowieka.

 

 

 

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję