Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » VII Festiwal Sztuki Czytania on-line

REGULAMIN Przeglądu Sztuki Czytania 2020

KARTA_UCZESTNIKA Przeglądu Sztuki Czytania 2020

KARTA_UCZESTNIKA

Kolejna edycja jedynego takiego festiwalu w Polsce.

To realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej.

Czytelnictwo, kreatywność, artystyczna interpretacja tekstów literackich to główne atrybuty spotkania miłośników literatury.

 

Ogłoszony Przegląd na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur. Zachęcamy do udziału nie tylko amatorskie grupy teatralne ale i całe rodziny. Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury będą publikowane na portalach internetowych Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach.

Festiwal to szereg różnorodnych wydarzeń, oprócz Przeglądu odbędzie się spotkanie autorskie z Dorotą Warakomską oraz dwa czytania performatywne.

 

Już 26 listopada 2020r. o godz. 17.00, DKK w Dywitach wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Dywitach i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie zapraszają na spotkanie autorskie on line w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki z Dorotą Warakomską.

Rozmowę poprowadzi Katarzyna Janków-Mazurkiewicz.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie: https://www.facebook.com/WBPOlsztyn/

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowanego ze środków Instytutu Książki.

 

Dorota Warakomska to mieszkanka Bukwałdu (Gmina Dywity), która aktywnie działa na rzecz tamtejszej społeczności lokalnej. Dziennikarka, komentatorka, publicystka, doradczyni medialna, trenerka wystąpień publicznych, wykładowczyni, mówczyni inspiracyjna. Prowadzi szkolenia i coaching rozwojowy. Autorka książki „Śmiało. Mów własnym głosem”, wyd. Agora 2020 oraz książek o USA „Co się stanie z Ameryką” 2018, „Droga 66” 2012, o Kubie „Ostatnia wyspa komunizmu” 1998. Stała felietonistka „Wysokich Obcasów”. Autorka cyklu „Kurs Doroty Warakomskiej” o występach publicznych w magazynie „Wysokie Obcasy Praca”. W informacyjnym radio TOK FM prowadziła audycję „Poranek radia TOK FM”.

Związana z TVP w latach 1991-2006. Reporterka, prowadząca „Wiadomości” i „Panoramy”, wieloletnia korespondentka w USA, szefowa zespołów dziennikarskich, autorka wywiadów, reportaży i programów telewizyjnych.

Za pracę dziennikarską odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Aktywistka społeczna. Działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, różnorodności i równouprawnienia. W latach 2013-2019 prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Współzałożycielka Towarzystwa Dziennikarskiego.

Prowadziła wiele debat i konferencji polskich i międzynarodowych – gospodarczych, ekonomicznych, równościowych, warsztatów i szkoleń. M.in.: Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, dyskusje w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy, cykle dla samorządowców, regionalne, serie „Czas na kobiety” i „Superwoman na rynku pracy”, gale Great Place to Work.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe), podyplomowych studiów Psychologia Społeczna na SWPS, studium MLC Coaching Wielopoziomowy. Stypendystka National Forum Foundation oraz German Marshall Fund of the USA. Stażystka w stacjach Fox oraz CNN w Waszyngtonie.

 

 

W kolejnych dniach Festiwalu odbędą się dwa czytania performatywne w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek w ramach projektu „Inwazja Dramaturgów” realizowanego ze środków samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

29 listopada 2020r. czytanie Michała Kaźmierczaka „Kto przystanął ostatni” w reżyserii Moniki Reks,

5 grudnia 2020r. czytanie Mariusza Góralskiego „Nieśmiertelni Władcy Czasu” w reżyserii Filipa Jaśkiewicza.

Czytania performatywne także odbędą się w streamingu on-line.

Serdecznie zapraszamy!

 

Powrót

Aktualności

Kontakt

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach.
Realizacja: virtualmedia.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję