Grupa Plastyczna „Paleta”

„Paleta” to grupa ponad 20 Pań, działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach już ponad 17 lat, instruktorem i opiekunem grupy jest Joanna Kitkowska. Malarki realizują swoje pasje artystyczne, tworząc niepowtarzalny klimat podczas wspólnego malowania.

Owocem tych spotkań są obrazy, rysunki i rękodzieło prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych, konkursach oraz przeglądach. Malarki założyły VI Odział Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze. Zrealizowały projekty artystyczno-edukacyjne dla dorosłych i dla dzieci, dofinansowane m.in. przez Urząd Miasta w Olsztynie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Kuratorium Oświaty i Narodowe Centrum Kultury. Jednym z owoców realizowanych projektów, który na trwałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego powiatu, jest Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje”. Panie z „Palety” angażują się społecznie i charytatywnie, współpracują z innymi grupami, stowarzyszeniami i instytucjami.

Na wystawie można zobaczyć prace wykonane różnymi technikami. Niektóre obrazy powstały w trudnym czasie pandemii i izolacji, podczas zajęć on-line w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Inne powstały w zaciszu domowym, jako refleksja nad światem. Są też prace z lat wcześniejszych przypominające inspirujące spotkania na plenerach i warsztatach.Zapraszamy do oglądania i dzielenia się refleksjami.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję