Zatrzymać czas

„Malowanie przenosi mnie w świat pełen barw i sprawia, że czas się zatrzymuje” – tak mówi o swojej twórczości Iwona Małż-Deptuła, której obrazy możemy oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dywitach.

Podczas wernisażu we wtorkowy wieczór wysłuchaliśmy występu muzycznie utalentowanych dzieci pani Iwony. Zagrali:Krzysztof Deptuła – ksylofon, dzwonki, Kacper Deptuła – akordeon, Patrycja Deptuła – wiolonczela. Na wernisaż licznie przybyli goście, mi.n. Wicestarosta Powiatu Olsztyńskiego Joanna Michalska, Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach Janusz Ciepliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach Mirosława Kleina, rodzina, przyjaciele i koleżanki z Grupy Plastycznej Paleta. Twórcza atmosfera spotkania sprzyjała rozmowom i planom na przyszłość. Niedługo obrazy Pani Iwony będzie można oglądać w Urzędzie Powiatowym w Olsztynie.

Różnowska malarka, z wykształcenia pedagog, specjalista ds. BHP i kadr rozpoczęła swą przygodę z malarstwem w GOK-u w Dywitach w ramach projektu „Malarska Kronika Gminy Dywity” w 2018 roku. Dołączyła do Grupy Plastycznej Paleta. W krótkim okresie wypróbowała wiele technik malarskich. Lubi eksperymentować i rozwijać warsztat twórczy. Tematem przewodnim prac na wystawie jest muzyka, która towarzyszy pani Iwonie od momentu podjęcia przez dzieci nauki w szkole muzycznej i zagościła w jej życiu na dobre. Malarstwo rozbudziło jej ciekawość twórczą, daje jej ogrom radości i satysfakcji, widać to w ekspresyjnych obrazach przenoszących nas w świat emocji swoją tematyką i formą.

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję