Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet “Kobiece Impresje” to konkurs skierowany do artystek-amatorek z gmin wiejskich Powiatu Olsztyńskiego oraz samego Olsztyna.

Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet “Kobiece Impresje” to konkurs skierowany do artystek-amatorek z gmin wiejskich Powiatu Olsztyńskiego oraz samego Olsztyna.
Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Przez ponad 10 lat pokazaliśmy prace ponad 500 kobiet i ponad 1000 obrazów wykonanych w bardzo różnych technikach – od batiku, przez akwarelę, akryl i olej, po kolaż. Obserwujemy, jak bardzo wzmacnia się grono artystek, które wystawiają swoje prace, i jak wzrasta poziom prezentowanej sztuki. Ważne jest dla nas również to, jak panie rozwijają się, biorąc udział w warsztatach i inicjując własne działania edukacyjno-artystyczne z zakresu sztuk pięknych.

 

Po 11 latach od pierwszej edycji konkursu możemy śmiało powiedzieć, że “Kobiece Impresje” to rodzaj nieformalnego ruchu, który zrzesza kilkadziesiąt artystek-amatorek z naszego regionu. Dla wielu to spełnienie marzeń o malowaniu, które pozostawały w ich sercach od dzieciństwa. Dlatego staramy się, by wyróżnione osoby otrzymywały jako nagrody profesjonalne akcesoria plastyczne, które pozwolą im na jeszcze pełniejszą realizację pasji. Wydarzenie jest skierowane bezpośrednio do kobiet amatorsko zajmujących się malarstwem, pośrednio do wszystkich miłośników tej dziedziny sztuki. W konkursie średnio bierze udział ok. 50 malarek, wystawę ogłada ok. 400 osób.

W konkursie wzięło udział 60 Pań, napłynęło 105 prac. Komisja, która spotkała się 16.10.2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach, w składzie: Renata Zimnicka-Prabucka, Elżbieta Suchowiecka, Zbigniew Wróblewski, dokonała oceny prac zgodnie z założeniami regulaminu.

Po przeprowadzeniu analizy prac, wyłoniono laureatów:

I nagroda: Magdalena Spiczak-Brzezińska„Śnieżynki” – technika własna
II nagroda: Urszula Czernikiewicz„Muza”- akryl
III nagroda: Lilla Bartnikowska „Jabłonka Rodzicielka”- batik, „Kapliczka”- batik.

Wyróżniono:

  • Danutę Michałowicz „Wspomnienie imienin” akryl i olej,
  • Krystynę Kręcik „Spokój”- akwarela,
  • Krystyna Bylczyńską „Pożegnanie”- batik.

Dodatkowo swoje nagrody przyznała Fundacja Kapitana Nemo:
Nagrodzono:

  • Iwonę Małż-Deptułę „Piekielna miłość” – technika mieszana.

Wyróżniono:

  • Marię Oryńczak „Jesienne Nastroje” – pastel
  • Krystynę Leszczyńską „Lato”- akryl.

Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w konkursie. Nagrodzonym gratulujemy.

 

 

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję