9 grudnia w dywickim GOK-u odbyła się dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów – kiermaszu rękodzieła bożonarodzeniowego – była to okazja, by uzupełnić świąteczne prezenty, wziąć udział w warsztatach, ale także by spotkać się w przedświątecznej atmosferze.

Jak zwykle wystawcy nie zawiedli i stawili się na Sali Widowiskowej z całym swoim ekwipunkiem – obrazami, maskotkami,  piernikami, biżuterią, wyrobami ceramicznymi i wieloma innymi. Również dywicka Stodoła zamieniła się w przedświąteczne targowisko – tam odbył się Jarmark Żywności i Produktów Lokalnych. A pomiędzy tymi dwoma miejscami woził wszystkich chętnych Eko Bus Świętego Mikołaja z nim samym rozdającym cukierki.

Jednakże wydarzeni to nie jest jedynie jarmarkiem żywności i wyrobów rękodzielniczych. Podczas tegorocznej edycji mieszkańcy Dywit mieli okazję wzięcia udział w niezwykłych warsztatach tworzenia „lasu w słoiku” – poprowadziła je Aneta Jabłońska-Wiącek. Każdy chętny mógł samodzielnie stworzyć swój własny ekosystem zamknięty w szkle – to doskonała pamiątka, która może żyć wiecznie bez ingerencji twórcy.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Gmina Dywity. Dwunasta edycja Mikołajkowych Klimatów obfitowała w ciekawe atrakcje, a kolejna będzie z pewnością równie fascynująca!

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję