Impresje „Pod warmińskim niebem”

 

XIV Powiatowy Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej FINE ARTS – Impresje „Pod warmińskim niebem” jest kontynuacją realizowanego od 13 lat Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje”, który pięknie i artystycznie promował aktywność artystyczną kobiet, wspierał malarki, aby uwierzyły we własne siły i z jeszcze większą determinacją realizowały swoją pasję. Ponieważ przegląd okazał się ważnym wydarzeniem w naszym powiecie, w tym roku widząc taką społeczną potrzebę, zapraszamy do udziału również mężczyzn. Chcemy wspierać wszystkich twórców amatorów z Powiatu Olsztyńskiego w realizacji swoich pasji.

 

Przegląd jest skierowany do pełnoletnich artystów amatorów (którzy nie ukończyli studiów artystycznych) z Powiatu Olsztyńskiego. Jest realizowany w formule, która docenia każdą pracę wykonaną z potrzeby serca, ale też podnosi świadomość artystyczną uczestników. Temat obrazów jest dowolny ale w tym roku chcieliśmy zwrócić uwagę na  Krajobraz Warmiński jako ważny element kultury regionalnej.

Konkurs:

Zgłoszone prace ocenia profesjonalne Jury, jurorem jest również laureatka poprzedniej edycji konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wernisażu wystawy.

 

Nagrody:

Przewidujemy 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Dbamy o to, aby nagrody były przeznaczone na dalszy rozwój artystyczny malarzy (profesjonalne akcesoria plastyczne lub bony do dobrych sklepów artystycznych).

Zakładamy możliwość przyznania dodatkowych nagród poza konkursem – taką nagrodę chce ufundować Fundacja Kapitana Nemo. Świadczy to o docenieniu rangi i jakości wydarzenia. W poprzedniej edycji Nagrodę publiczności ufundował Poseł Jacek Cichoń.

 

Wernisaż i Uroczyste wręczenie nagród:

 Wernisaż wystawy pokonkursowej jest ważnym elementem Przeglądu. Jest inspirującym spotkaniem malarzy i widzów. Celebrujemy to spotkanie poprzez:

    • Występ artystów z naszego regionu jako podziękowanie dla wszystkich uczestników.
    • Prezentację wszystkich malarzy z imienia i nazwiska.
    • Wydarzeniu towarzyszy poczęstunek, który zachęca do dłuższych rozmów i dzielenia się emocjami.
    • Podczas wernisażu odczytujemy wyniki i wręczamy nagrody.

Wystawa wszystkich prac:

Wystawa Przeglądu trwa ok miesiąca, cieszy się dużym zainteresowaniem, stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Prowadzimy w czasie jej trwania edukację kulturalną, korzystając       z zasobów wystawy.

 

DO POBRANIA:

KARTA ZGŁOSZENIA I REGULAMIN_IMPRESJE_ 2023

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję