Ferie zimowe w GOK Dywity

Spotkania z drukarką 3D, seanse filmowe, Bale Karnawałowe oraz Zimowisko Artystyczne zakończone wycieczką do Torunia to atrakcje, które zaproponował dzieciom i młodzieży z gminy Dywity Gminny Ośrodek Kultury w okresie ferii zimowych 2020.

GOK przygotował ofertę spędzenia wolnego czasu podczas ferii dla dzieci i młodzieży w różnym wieku – od najmniejszych przedszkolaków do nastolatków. I choć pogoda nie była typowo zimowa, to animatorzy i instruktorzy zadbali o świetną zabawę oraz edukację najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się seanse filmowe i spotkania z drukarką 3D. Dwa razy dziennie – rano i po południu – Sala Muzyczna GOK zamieniała się w kameralną salę kinową. Filmy były dobierane tak, aby zarówno młodszy, jak i starszy widz znalazł coś dla siebie. W ciągu tego tygodnia można było u nas zobaczyć najpopularniejsze produkcje – Vaianę, Meridę Waleczną, Rango, Uciekające Kurczaki i Odlot.

Zajęcia z obsługi drukarki 3D były skierowane do młodzieży od 12 roku życia. Codziennie podczas godzinnych spotkań uczestnicy zapoznawali się z podstawami projektowania 3D, przygotowaniem projektu i pliku 3D, budową i rodzajem drukarek 3D. Był także czas na wydrukowanie pamiątki na naszej drukarce.

Oprócz seansów bajkowych i spotkań z nową technologią w pierwszym tygodniu ferii obywały się także Bale Karnawałowe dla najmłodszych. Bale przebierańców z animacjami i poczęstunkiem animatorzy GOK poprowadzili we Frączkach, Słupach, Tuławkach, Gadach, Bukwałdzie i Dywitach. Podczas tych dwóch godzin zabraliśmy dzieci do krainy Tańczących Bamboszy, poznaliśmy jej króla, ale odwiedziliśmy przy okazji Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym. Było mnóstwo tańca, śmiechu i dobrej zabawy! Udział we wszystkich atrakcjach pierwszego tygodnia ferii zimowych był bezpłatny.

W drugim tygodniu ferii zorganizowaliśmy dla dzieci w wieku 7-13 lat Zimowisko Artystyczne w GOK Dywity. Podczas półkolonii codziennie przez 8 godzin bawiliśmy się i uczyliśmy wspólnie. Tematem przewodnim tegorocznego zimowiska była Afryka – poznawaliśmy jej kulturę, muzykę i taniec. Na zajęcia plastycznych dzieci wykonały afrykańskie maski i stroje, nauczyły się grać na bębnach djembe i śpiewać afrykańską piosenkę. Pod okiem instruktorów przez cztery dni przygotowywały pokaz kończący turnus. Na czwartkowym występie zwieńczającym zimowisko zaśpiewały, zagrały i wytańczyły dla swoich bliskich piękną i wzruszającą afrykańską opowieść o Córce Księżyca na podstawie książki Kuoam Tawa „Tańcz Córko Księżyca”.

W trakcie trwania turnusu nie zabrakło też czasu na zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy również olsztyńską papugarnię, gdzie dzieci mogły karmić papugi i dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych kolorowych ptaków.

W piątek 31stycznia 2020 roku, na zakończenie ferii, pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia. W Teatrze Baj Pomorski obejrzeliśmy musical dla dzieci pt. „Bleee…”. Była topouczającaopowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Historia o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, wartościowy i posiada jakiś talent, może głęboko ukryty. Ten muzyczny spektakl dla dzieci był inspirowany musicalem Milosa Formana „Hair”, dlatego był pełen śpiewu, muzyki i tańca. Rozśpiewani i roztańczeni ruszyliśmy na spacer toruńskim Starym Miastem. Sprawdziliśmy, czy Krzywa Wieża jest faktycznie krzywa, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i oczywiście zakupiliśmy pyszne, tradycyjne toruńskie pierniki.

 

 

 

Powrót

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

ul. Olsztyńska 28
11-001 Dywity

tel.: 89 512 01 23
gokdywity@wp.pl

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.Administrator Danych, Polityka Prywatności. Akceptuję